Hayaller ve Yansımalar (2001) - Kısa Film

"İnanılmaz bir hazine avı hazırlığına hazır olun"

Yönetmen: Akif Emre Şenel
Müzik: Münir Ali Bilgehan & Akif Emre Şenel

Yapım: Temmuz 2001/ Emre Pictures

Hikaye/Senaryo: Münir Ali Bilgehan & Akif Emre Şenel

Süre: 36 dakika/Türkçe

Türü: Komedi

Format: Video for Windows (*.wmv) , VCD

Görüntü: 4:3 (Fullscreen)

Ses: 2.0 Stereo

Oynayanlar: Münir Ali Bilgehan, Efe Serdar Gökdağ, Çağrı Şaşmaz, Akif Emre Şenel

Konuk Oyuncular: Yasir Göz

Yapım Notları: Çekimler 10 Temmuz 2001 tarihinde Denizli'de başladı. Filmin orijinal senaryosu 1 yılda, filme alınan senaryo 1 gecede yazıldı. Üniversitede derslerine girmek zorunda olan Çağrı Şaşmaz nedeniyle çekimler 1 haftaya yayıldı. Orijinal senaryonun hiç çekilememesinin nedeni ise; film için düşünülen oyuncuların her birinin değişik nedenlerle çekimlere katılamaması oldu. hayaller ve Yansımalar filmi, teknik,  maddi ve zaman  yetersizlikleri gibi sebeplerden dolayı  pek çok aksaklığın yaşandığı bir komedi filmi olarak kaldı.

Özet: Birbirini tanımayan ve tamamen zıt karakterlere sahip üç genç rüyalarında gördükleri bir hazineyi bulmak için bir araya gelirler.

Yönetmenin Yorumu: Aslında "Hayaller ve Yansımalar" filmi çekmek istediğimiz esas senaryo ile çekilmedi. Elimizde çok daha iyi, ama çok daha fazla oyuncu, masraf ve zaman gerektirecek bir hikaye vardı. Film için düşünülen oyuncuların tamamına yakını değişik sebeplerle, filin çekileceği Denizli'den ayrıldılar. Bu yüzden hikayenin esas sahibi Münir Ali Bilgehan ile birlikte gece  boyunca uyumayarak yeni bir senaryo yazdık. Yeni yazdığımız senaryo konu olarak ilk filmin ana temasına yakın bir şeydi.Fakat oyuncu sayısı sınırlı olduğu için diyalogları, rolleri, çekimlerin yapılacağı mekanları tamamen değiştirdik.Sonuç olarak, Münir ile Lise yıllarında kurduğumuz düşleri gerçekleştirdik. İstediğimiz şeyi elde etmemişte olsak ortaya çıkardığımız şey gurur vericiydi.VCD:

* Çekim hataları ~2 dakika

* Akrep filmi Tanıtımları

* PC-CD ROM içeriği (Filmin 2001 ilk kurgusu)

* MPEG1 VCD

* 4:3 Tam Ekran

* Stereo

* Toplam ~40 dakika

DVD:

-


 

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/9